Rozumím těžké situaci žen, které pracují ve velkých nákupních řetězcích jako pokladní. Je to tvrdá práce a není honorována, jak by si zasloužily. Na druhou stranu, pomůže jim, když stát omezí otevírací dobu? Spíše by ocenily, kdyby si mohly vzít náhradní volno uprostřed týdne. Práce o svátcích je pro některé z nich i příležitost, jak si díky příplatkům vydělat více peněz.

Ptám se také, proč se máme dobrovolně připravit o další svobody a, skoro jako bychom byli nesvéprávní, nechat na státu, aby za nás rozhodoval o tom, kdy a kam můžeme chodit nakupovat a kdo může a nemůže o svátcích podnikat. Přesně k tomu ale zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě směřuje. Teď to budou svátky, později neděle.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru