Papež František učinil z boje proti chudobě svoje centrální téma. Na pozvání Svatého stolce přijede zítra do Vatikánu další muž, jenž v chudobě shledává základní kámen úrazu celé moderní doby: Bernie Sanders, socialista z amerického Vermontu, který v demokratických primárkách v USA překvapivě šlape na paty favorizované Hillary Clintonové.

Sanders doufá, že se sejde přímo i s papežem, což je dost možné, neboť vatikánské úřady to výmluvně nevylučují. Mezi papežem a Sandersem je ovšem zásadní rozdíl, jakkoliv oba vidí svět především řekněme svým levicovým okem. První volá po lásce a soucitu, druhý slibuje blíže neurčenou revoluci. Je ale jasné, že přijetí u papeže by Sandersovi volebně pomohlo.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru