Do Evropské unie přichází daleko více nelegálních migrantů přes letiště než na bárkách přes Egejské nebo Středozemní moře. Podle analýzy evropské agentury pro ochranu vnějších hranic Frontex může přijít přes letiště až 1,2 milionu nelegálních migrantů ročně.

Ti většinou přijedou do Evropy na legální vízum a už neodjedou. Tuto praxi chtěla Evropská komise zastavit už v roce 2008. Tehdy ale nenašla dostatek podpory u států ani u Evropského parlamentu.

Pod tíhou migrační krize a teroristických útoků se snaží komise znovu navrhnout systém, který by lépe kontroloval, kdo se v schengenském prostoru pohybuje.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.