Poskytovatelé hypoték lepší časy ještě nezažili. Trh loni ve srovnání s rokem 2014 vzrostl o třetinu na rekordních 184 miliard korun a letos má dobrou šanci prolomit 200miliardovou hranici. Nic nenasvědčuje tomu, že by se na prudkém tempu růstu mělo něco měnit.

"Pokud budeme pokračovat ve zbylých měsících letošního roku stejně, jako jsme zahájili, tak loňský rekord pravděpodobně překonáme. Oficiální čísla sice ještě nebyla zveřejněna, ale odhadujeme, že trh hypoték v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 25 procent," řekl generální ředitel Hypoteční banky Jan Sadil během Hypoteční akademie, kterou pravidelně organizují Hospodářské noviny ve spolupráci s Hypoteční bankou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Dostupné hypotéky a dobrá ekonomická situace motivují lidi k nákupu nemovitostí.
  • Bytů a domů k prodeji je ale příliš málo na to, aby uspokojily celou poptávku.
  • Rostoucí převis poptávky nad nabídkou žene ceny nemovitostí vzhůru.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.