Spolu s blížícími se volbami koaliční strany přitvrzují ve vzájemných sporech. Dobře je to patrné na hádkách o zdanění drobných podnikatelů. Lidovci dokonce hrozí, že pokud vláda nevrátí všem živnostníkům nárok na slevy na dítě a manželku, obrátí se na Ústavní soud. Změny ale mohou být ještě mnohem zásadnější − ve hře je také výrazné zpřísnění oblíbených výdajových paušálů, které využívá na půl milionu lidí.

Nárok na slevu na rodinné příslušníky v současnosti nemají drobní živnostníci, kteří využívají daňové paušály. "Je to nerovné zacházení, kdy podnikatele trestáme za to, že využívají legální možnost odpočtu výdajů. Pokud věc neprosadíme v koalici, obrátíme se na Ústavní soud," řekl HN ministr zemědělství Marian Jurečka.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.