Zatímco loni se předpis v oblasti životního pojištění meziročně snížil bezmála o 1,6 mld. Kč, neživotní pojištění v roce 2015 naopak zaznamenalo mírný nárůst a předepsané pojistné vzrostlo o 2,7 miliardy korun. Podle údajů České asociace pojišťoven (ČAP) k pozitivnímu vývoji neživotního pojištění přispělo i pojištění podnikatelských rizik, kde i přes mírné zpomalení dynamiky došlo ke zvýšení předepsaného pojistného o 3,6 procenta na téměř 19 mld. Kč. Podnikatelé uzavřeli téměř o 20 tisíc pojistných smluv více než v loňském roce. Tento větší zájem o zabezpečení podnikatelských rizik opět úzce souvisí se stavem české ekonomiky.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.