Necelých 85 tisíc lidí ve druhém důchodovém pilíři pomalu začíná sčítat zisky. Penzijní společnosti je momentálně obesílají dopisy, ve kterých jim dávají na výběr, jak naložit s uspořenými penězi.

Bilance spoření, jež odstartovalo v roce 2013 jako hlavní část důchodové reformy vlády Petra Nečase, je pro většinu lidí ve druhém pilíři pozitivní pouze proto, že jim stát nakonec věnuje i peníze vyvedené ze systému povinného důchodového pojištění. Výnosy, které penzijní společnosti připíší, se většinou pohybují jen v rozmezí nuly až dvou procent ročně. A stovky klien­tů Penzijní společnosti Komerční banky skončí v lehkém minusu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Většina lidí dosáhne na reálné výnosy maximálně jedno a půl procenta.
  • Stovky lidí, kteří si spořili, skončí dokonce mírně v minusu.
  • Nejlépe na tom budou klienti České pojišťovny a Komerční banky, dosáhnou až na čtyři procenta.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.