V Turecku je pro dovozce důležitý obchodní prostředník. Bez něj bude jednání českých firem s tureckými partnery mnohem komplikovanější − ať už kvůli jazykové či kulturní bariéře. Přešlap, který může vzniknout neznalostí zvyků plynoucích hlavně z náboženství, vnímají Turci dost osobně a může velice zkomplikovat, někdy až zhatit už dobře rozběhlý obchod.

"Turecký prostředník vás úskalími islámu provede, daleko lépe se s ním také otvírají dveře pro kontrakty," říká Jiří Soudek, obchodník firmy Brush SEM z Plzně, která do Turecka ročně dodává zakázky v hodnotě kolem deseti mi­lionů korun. Celkově dodala společnost na tamní trh asi 60 generátorů o výkonu od 30 do 170 megawattů. Kvůli jejich provozu, servisu a samozřejmě i novým kontraktům jezdí Soudek do Turecka jednou až dvakrát za měsíc. A přestože se v této zemi setkává s evropskými firmami, které se tam pohybují bez místních prostředníků, je podle něj jejich pozice mnohem komplikovanější. Firma Brush se po vlastních zkušenostech rozhodla, že turecký zástupce je prospěšný, a plzeňská společnost tak už více než rok spolupracuje s místní firmou.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.