Průvodce Jarda mě jemně drží za předloktí a vede ke stolu prostřenému pro dva. Nevidím vůbec nic. Tma už mi ale není tak cizí jako předtím, než jsem si prošla expozici Neviditelné výstavy. Běžný byt, rušné velkoměsto i klidný les s potokem simulovaný v budově Novoměstské radnice v centru Prahy jsem si během exkurze "prohlédla" trochu jinak, bez očí. Pomocí dotyků, zvuků a vůní.

Původně maďarský koncept, který má přiblížit svět nevidomých, funguje v Praze pět let a byznysově se velmi dobře osvědčil. Nejprve měl v hlavním městě působit dva roky, ale kvůli velkému zájmu se výstava několikrát prodlužovala. Dodnes ji navštívilo 173 tisíc lidí a na konec to rozhodně nevypadá. "Byla bych ráda, kdyby byla výstava třeba osmnáctiletá," usmívá se Rita Küű, která v jejím čele stojí od začátku.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.