Silva Regina

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh Silva Regina je největší ve střední Evropě. Tradičně se soustřeďuje do pavilonu Z a prezentuje se na něm lesnická technika, trofeje, zbraně. Součástí jsou praktické ukázky, prodej mysliveckých potřeb, v pavilonu je typická myslivecká restaurace. V doprovodném programu se bude promítat ukázka z připravovaného dokumentu o Josefu Vágnerovi, představí se Fakulta lesnická a dřevařská České zemědělské univerzity v Praze, besedovat se bude s režisérem, scenáristou, ochráncem přírody Václavem Chaloupkou, křtít se bude kniha Vladimíra Simanova s názvem Vývoj lesnické techniky v českých zemích 1945−1992. Budou se také dražit dřevěné sochy, připravuje se soutěž v hodu oboustrannou sekerou. Aleš Háma a Petr Joo předvedou ukázky vábení zvěře, prezentovat se bude moderní technika ve službách myslivosti, hovořit se bude o druhém díle myslivecké encyklopedie autora Miloslava Vacha. Jeho součástí je i český pohár dřevorubců.

Biomasa

Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví Biomasa je ze čtyřlístku zemědělských výstav nejmladší. Prezentuje možnosti využívání biomasy z polí, luk, lesů i stájí, což pro zemědělce a lesníky představuje logickou nástavbu na jejich každodenní činnost a další pracovní příležitost. Je typický mimořádně našlapaným odborným programem. Ze zajímavých exponátů lze upozornit na ty, které jsou navrženy na Grand Prix. Jsou mezi nimi německý překopávač kompostu, tyčové míchadlo pro bioplynové stanice české firmy MEZ a samozřejmě kotle. O cenu bude usilovat německý Hargassner na dřevní pelety, a také zplyňovací kotel na kusové dřevo bohumínské firmy Viadrus, který se vyznačuje vysokou účinností spalování a nízkou teplotou spalin.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru