Potravinová soběstačnost Česka v rostlinné i živočišné výrobě klesá. A obdobný trend zažívá celá Evropská unie. Spoléhat se na dovoz proto není pro stát právě bezpečné. Zemědělství, ostatně stejně jako průmysl, potřebuje příliv mladých vzdělaných lidí s podnikatelským duchem, se znalostmi nutnými ke zvládání čím dál sofistikovanější techniky. K hospodaření, které bude nejen ekonomické, ale také trvale udržitelné, ekologické.

Zvýšit atraktivitu zemědělského sektoru chce projekt Zemědělství žije!, jehož nositelem je od roku 2013 Zemědělský svaz ČR. Týmu realizátorů Kláře Kozlové, Soně Jelínkové a Vladimíru Píchovi se podařilo najít pro něj celou řadu příznivců, získat dotaci z ministerstva zemědělství a také záštitu ministra zemědělství Mariana Jurečky a ministryně školství Kateřiny Valachové. "Zvýšení atraktivity zemědělství by mělo přispět k odstranění negativních trendů, které tento sektor dlouhodobě sužují a jejichž konečným důsledkem je nedostatek kvalifikované pracovní síly," vysvětluje koordinátorka projektu Jana Sixtová.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru