Libčice nad Vltavou jsou jen pár kilometrů severně od Prahy, dojet se tam dá vlakem za necelých dvacet minut. Ve znaku má město sukovitou ostrev, obilný klas, bílý pruh a matici. Právě ta poukazuje k bohaté průmyslové činnosti města. Kromě vodní elektrárny totiž na území dnešních Libčic v minulosti fungovala dnes již zbouraná cihelna. Objekt bývalé šroubárny a drátovny z roku 1812 naopak setrval. Naštěstí. 

V současné době na území tohoto objektu vzniká také nové kulturně-společenské centrum, jehož výstavbu řídí autor projektu architekt Patrik Hoffman. "Chystáme toho více, projekt by měl být živým spojením architektury, designu a umění s vývojem, výzkumem a výrobou. Vše začalo rekonstrukcí Uhelného mlýna a sousední staré kotelny, nyní se chystáme adaptovat i novou kotelnu z 90. let," přibližuje záměry architekt. Zrekonstruovaný mlýn dokonce získal v roce 2013 národní cenu za architekturu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.