Když dojde na sny prezidenta Miloše Zemana, bývá plavební kanál na prvním místě. Česko by mělo propojit řeky Labe, Odru a Dunaj, aby 660 kilometrů téhle "nové řeky" přineslo zemi obrovský hospodářský rozkvět. Jakkoliv s tím nesouhlasí někteří ekonomové, ekologové i politici.

Pochybnosti teď mají rozehnat čínské peníze, které do Prahy v uplynulých dnech přivezl prezident Si Ťin-pching. Česká firma DOE Europe tvrdí, že je schopna s pomocí investorů z Číny vybudovat první, 82kilometrovou část kanálu z Hodonína k Dunaji. A to na klíč, aniž stát vydá jedinou korunu. "Máme vše připravené. Můžeme to předložit na stříbrném podnose. Stát by nemusel nic platit, jen by dohlížel, jestli je všechno v pořádku," řekl šéf společnosti Josef Drebitko.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Firma nabízí, že za čínské peníze postaví první část megakanálu Dunaj-Odra-Labe.
  • Má jít o 82 kilometrů mezi Dunajem a Hodonínem, kde se plánuje obří logistické centrum.
  • Neuskutečnitelný sen, který se nezaplatí, říkají o kanálu odborníci.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.