Praha koupí stadion Ďolíček ve Vršovicích. Město zaplatí 121,1 milionu korun, dalších asi sedm milionů doplatí klub Bohemians 1905. Vlastník stadionu, Bohemians Real, za stadion požaduje 134 milionů, částka se sníží o daň z nabytí nemovitosti, kterou firma namísto Prahy zaplatí. Nákup přišly na pražský magistrát podpořit desítky fanoušků. Bohemians 1905 mají domluvu s vlastníkem stadionu, že jej mohou využívat do června.

"Z dnešního hlediska není důležité, kdo za to může, ale co s tím dál. Rozdíl v ceně zaplatí klub," řekl radní Libor Hadrava (ANO), který materiál o koupi stadionu zastupitelům předložil.

V rámci dlouhé diskuse vystoupili i fanoušci Bohemians a předseda představenstva Bohemians 1905 Darius Jakubovič. "Odložte dnes politikaření a nenechte propadnout úsilí lidí a jejich peněz. Město nedává peníze do neznáma, nekupuje akcie, ale nemovitost," řekl. Koupi přišel podpořit také herec Ivan Trojan. "Myslím si, že vy dnes máte možnost odkoupí stadionu vrátit klub sportu, fotbalu, fanouškům tak, jak to zamýšlel zakladatel stadionu, pan Danner," řekl Trojan. Rovněž uvedl, že na přilehlém parkovišti může vzniknout sportoviště pro děti a navíc vznikne klidová zóna.

Zástupce vlastníka Lukáš Eichlinger uvedl, že "firma provozuje stadion v neziskovém režimu, a to je třeba změnit. Myslím si, že pro Prahu je to dobrá investice. Cena odpovídá znaleckému posudku," řekl.

Opoziční zastupitelka Alexandra Udženija (ODS) se tázala, kdo je vlastníkem firmy Bohemians Real. Podle jejích zjištění je to prý firma, kterou vlastní firma sídlící na Belize. "Pokud se dozvíme, komu pošleme 121 milionů, pak jsme schopni to podpořit. Chceme vědět, kdo vlastní Bohemians Real," řekla. Bývalý primátor Bohuslav Svoboda (ODS) uvedl, že mohou být všichni zastupitelé kriminalizováni. "Vnímám to jako politické rozhodnutí i s vědomím toho rizika a věřím, že fanoušci Bohemians budou chodit i před tu soudní síň, kde budeme vypovídat," řekl Svoboda.

Eichlinger odmítl, že by vlastnictví firmy bylo neprůhledné. Firma na Belize se prý rozdělila a její část je nyní za firmou Bohemians Real a zbylá část původní firmy s ní nemá nic společného. "Před podpisem smlouvy není problém dát vědět městu, kdo je vlastník. Nejsou to žádné problematické ani veřejně probírané osoby," řekl.

Zastupitel Lukáš Manhart (TOP 09) zase uvedl, že sice vlastnická struktura firmy je neprůhledná, avšak podle jeho slov si prodávajícího Praha nevybírá. "Buďme rádi, že je vůbec ochoten nám jej prodat," řekl. Opoziční zastupitel Jiří Nouza (TOP 09) následně uvedl, že by do koupě měla být zapojena také radnice Prahy 10.

Především opoziční zastupitelé pak kritizovali postup rady, která materiál neprojednala, ale nechala jej předložit přímo zastupitelstvu. "Paní primátorko, jaký je váš názor?" ptal se zastupitel Václav Novotný (TOP 09). Radní kritizoval také zastupitel Petr Bříza (nez., za TOP 09), podle něhož způsobilo vyhrocenou situaci kolem stadionu současné vedení města, které podle jeho slov rok a půl přešlapovalo na místě. Koupi a řešení podle něj připravili již někdejší primátor Tomáš Hudeček a radní Eva Vorlíčková.

O získání stadionu se jedná už od roku 2011. Zástupci Prahy 10 na podzim 2014 schválili výměnu stadionu za sousední pozemky v odhadní ceně 60 milionů. Radnice tak měla místo 109 milionů zaplatit za stadion 49 milionů Kč. Proti dohodě se ale postavilo tehdejší vedení Prahy, jejíž souhlas je nutný pro všechny majetkové převody městských částí nad 50 milionů.

Loni v srpnu dal vlastník stadionu fotbalovému klubu výpověď. Bohemians 1905 mají nyní prodlouženou nájemní smlouvu do června 2016.