V příštích dnech začnou na ministerstvo financí přicházet první kontrolní hlášení od čtvrtletních plátců DPH. Stát chce vědět o všech jejich fakturách, aby zabránil podvodům s daní. Podnikatelé i daňoví odborníci shodně říkají, že jde o přehnanou administrativní zátěž, navíc vedenou špatným směrem.

Pavel Roškota je pardubický grafik. Také jemu s posledním březnem skončila čtvrtletní lhůta, za kterou přiznává DPH. Zakázek má sice dost, ale jak sám říká, kvůli právním komplikacím raději nikoho nezaměstnává a bere jen práce, na které stačí sám. Teď však zjišťuje, že před dalším administrativním náporem ze strany státu neuteče ani drobný podnikatel, jako je on. I jeho čeká první kontrolní hlášení. "Je to další šílenost ze strany státu navíc. Ještě jsem se ani pořádně nestihl seznámit s legislativou, ale už vím, že to pro mě bude znamenat práce a výdaje navíc," řekl Roškota.

Vedení účetnictví ho nyní stojí desítky tisíc korun ročně a už se smířil s tím, že tato částka naroste. "Účetní firma to samozřejmě zadarmo neudělá, navíc to znamená značnou práci i pro mě," dodal grafik.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • S posledním březnem skončilo daňové období pro čtvrtletní plátce DPH, v příštích dnech od nich začnou na ministerstvo financí docházet první kontrolní hlášení.
  • Stát chce od statisíců drobných podnikatelů vědět o všech jejich fakturách, aby zabránil obřím podvodům s DPH.
  • Podnikatelé i daňoví odborníci shodně říkají, že je to přehnaná administrativní zátěž ze strany státu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.