Dříve banky lákaly klienty na výhodnější úroky na vkladech. Teď se o zákazníky přetahují výrazným zlevněním spotřebitelských půjček. Nejlepší nabídky úroků aktuálně začínají pod šesti procenty ročně. To je úroveň, která nikdy předtím v Česku nebyla. Cena vypůjčených peněz se tím podle ukazatele RPSN, který zahrnuje i všechny další poplatky spojené s úvěrem, dostala i pod 10 procent ročně.

Představitelé bank potvrzují, že konkurence ve spotřebitelských půjčkách přitvrdila. "Současné akce bank se snaží přimět nové klien­ty, aby si od nich vzali půjčku," říká Ondřej Hák, ředitel úvěrových produktů Equa bank.

Až donedávna na levnější půjčky lákaly hlavně nové banky Air Bank, Equa, mBank a Zuno. V únoru k nim ale přibyla i první z velkých bank GE Money, u níž minimální úrok začíná od 5,9 procenta. Tato banka je nyní na prodej a zřejmě se snaží posílit své úvěrové portfolio. Na její krok už ale zareagovaly další banky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Letošní souboj o klienty přitvrzuje chystaný prodej GE Money Bank, která se nabídkou levných úvěrů zřejmě snaží posílit úvěrové portfolio.
  • Cena vypůjčených peněz se podle ukazatele RPSN u některých bank dostala i pod 10 procent ročně.
  • Například mBank nabízí lidem, kteří si vezmou svůj první úvěr, RPSN 3,81 procenta. Jde ale jen o sumy od deseti do čtyřiceti tisíc korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.