Ženy se snaží utěšit matku, která přišla o syna při nedělním teroristickém útoku v parku v pákistánském městě Láhaur. Podle posledních údajů přišlo o život na 70 osob, tedy přesně dvakrát více než nedávno v Bruselu. Většinou se jednalo o křesťany, kteří tu slavili Velikonoce. Mezi oběťmi je mnoho dětí. Útok podle všeho spáchala jedna místní odnož hnutí Tálibán.

Sebevražedný atentátník si přinesl dvacetikilogramovou nálož a na zádech měl batoh se šrouby, které ničivý efekt zvýšily. Křesťané tvoří jen dvě procenta pákistánských obyvatel.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru