Ženy se snaží utěšit matku, která přišla o syna při nedělním teroristickém útoku v parku v pákistánském městě Láhaur. Podle posledních údajů přišlo o život na 70 osob, tedy přesně dvakrát více než nedávno v Bruselu. Většinou se jednalo o křesťany, kteří tu slavili Velikonoce. Mezi oběťmi je mnoho dětí. Útok podle všeho spáchala jedna místní odnož hnutí Tálibán.

Sebevražedný atentátník si přinesl dvacetikilogramovou nálož a na zádech měl batoh se šrouby, které ničivý efekt zvýšily. Křesťané tvoří jen dvě procenta pákistánských obyvatel.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru