Dvacet jedna čestných dělových salv v úterý oznámí přítomnost prezidenta největší ekonomiky světa. Číňan Si Ťin-pching se na své cestě do USA zastavil v Česku jako v jediné evropské zemi − a má tu oznámit miliardové čínské investice. Česko-čínské vztahy jsou nejlepší od 50. let minulého století a čeští politici zdůrazňují, že v Číně nyní vládne pragmatický režim, který nestaví na ideologii.

Jenže Čína je zemí dvou tváří. Dobře je to vidět právě na jejím prezidentovi. Si je milovník západní kultury, včetně třeba filmového Kmotra − zároveň je to ale tvrdý hráč v boji o moc, který pronásleduje disidenty a utužuje kontrolu nad společností.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.