Tradiční poselství Městu a světu (Urbi et orbi) letos doprovázela mimořádná bezpečnostní opatření. Vatikán a vůbec Řím mnoho let označují islámští extremisté na sociálních sítích za možné cíle útoků. Přesto František nevynechal jízdu v otevřeném papamobilu − chtěl být věřícím co nejvíce nablízku. Věřícím, kteří pro jistotu před příchodem na náměstí museli projít i osobní bezpečnostní prohlídkou.

Rok 2016 vyhlásil papež František mimořádným Svatým rokem milosrdenství. Jeho základním mottem je "Milosrdní jako Otec", zatím se však zdá, že namísto roku milosrdenství jde o rok teroru, z něhož se milosrdenství dávno vytratilo.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru