Ruský vyhledavač Yandex ve výroční zprávě upozorňuje investory, že snahy ruské vlády o větší regulaci internetu mohou ohrozit jeho byznys. Problémem pro něj může být také zhoršení vztahů s Ukrajinou a Tureckem.

"Nehledě na to, že Yandex se drží principu politické neutrality, byznys citlivě reaguje na zákonodárné iniciativy," píše se ve výroční zprávě.

Výslovně zpráva zmiňuje návrh zákona z minulého měsíce, který by reguloval činnost zpravodajských agregátorů. Podle něj by zahraniční společnosti nesměly vlastnit více než pětinu akcií agregátorů s publikem větším než milion uživatelů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.