Společnost JRD si od developerů před časem vysloužila nálepku specializovaného malého hráče. Specializovanou firmou skutečně je, od roku 2005 staví výhradně nízkoenergetické bydlení. Označení "malá" už ale není namístě. Loni se JRD dostala do desítky největších rezidenčních developerů v Praze, a to díky tržbám.

V počtu prodaných bytů před ní mají pořád náskok největší developeři, kteří svůj byznys rozjížděli v době, kdy zakladatel a majitel JRD Jan Řežáb ještě studoval.

Loni jeho firma prodala v Praze 133 bytů (meziročně o čtvrtinu více) za 605 milionů korun. V dlouhodobém výhledu by pak chtěla v tuzemsku prodávat dvě stovky nových bytů ročně, tedy srovnatelný počet jako například Metrostav Development.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Český developer JRD se dříve jezdil učit, jak stavět energeticky úsporné domy, do Německa a Rakouska, dnes sám ukazuje odborníkům ze západní Evropy a dalších koutů světa, jak na to.
  • JRD expanduje, loni se firma zařadila mezi deset největších bytových developerů v Praze podle obratu.
  • Do tří let plánuje prodávat ročně byty za více než miliardu korun.
  • V rozhovoru pro HN to prozradil ředitel JRD Martin Svoboda.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.