Guipure je druh krajky původně vyráběné ze stužky pergamenu opředené hedvábnou, zlatou nebo stříbrnou nití, tzv. cartisane (neplést si s courtisane). Na konci devatenáctého století se označení začalo používat i pro vzdušné krajky tkané ve Francii na člunkových strojích. Ve stejné době, jen chvíli po konci Velkého hladu, se anglická řádová sestra Agnes Moirragh Bernardová rozhodla odstěhovat do irského Foxfordu, založila tam textilní mlýn na zpracování vlny, a dala tak práci desítkám obyvatel zpustošeného města.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.