Spokojený starosta bádenského městečka Wolpertshausen Jürgen Silberzahn pózuje před tím nejzajímavějším z obce, kterou řídí − solární pumpou, kde si můžete dobít svou Teslu nebo jiné elektrické auto.

Wolpertshausen vyrábí z obnovitelných zdrojů, tedy nejen solárních panelů, ale třeba i větrníků a bioplynek, o 30 procent více energie, než spotřebuje. Silberzahn bude muset ale stejně přidat. Na vítězství v kategorii malých obcí v německé solární lize to zatím nestačí. Ekologičtěji si počíná podle této každoroční soutěže ještě pět dalších německých obcí.

Podobné příklady jsou pro Čecha poučné. Může se alespoň na chvilku zasnít, jak měl solární boom za drahé státní dotace ve skutečnosti dopadnout.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru