Miliardář a senátor za hnutí ANO Jiří Hlavatý má na dotace pro soukromé komerční projekty vyhraněný názor. "Na nesmysly, jako jsou hotely, golfy nebo bobové dráhy, by se vůbec neměly dávat veřejné dotace. Potřebujeme peníze na infrastrukturu, nemocnice a školy," rozohňuje se majitel východočeské textilky Juta.

Když ale přijde řeč na Andreje Babiše a jeho areál Čapí hnízdo, které získalo z fondů EU 50milionový příspěvek, možná i v rozporu s pravidly, Hlavatý volí opatrný tón: "Neřeším to, mám úplně jiné starosti. Nebudu Babišovi okopávat kotníky." Lavírování úspěšného byznysmena dobře ilustruje nejistotu českých podnikatelů, kteří v minulosti Babišovo hnutí podpořili, teď jsou ale ze spojení s jeho jménem rozpačití.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.