Velké banky usilují hlavně o přízeň milionářů. Nabízejí jim služby privátního bankovnictví, kde je vklad zpravidla od deseti milionů korun. Osobní bankéři se však nyní začínají více zaměřovat také na méně bohaté zákazníky, kteří mají na účtu kolem milionu. V některých finančních institucích stačí i statisícové částky. V době nízkých úrokových sazeb, kdy je těžké najít atraktivní a zároveň relativně bezpečnou investici, nabízejí banky i "chudším" zájemcům podobné produkty jako těm nejbohatším.

Menší investoři by ale vždy měli důkladně zvážit, kdy to pro ně vzhledem k výši poplatků a rizikovosti má smysl.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Finanční instituce rozšiřují nabídku pro klienty se statisícovým či milionovým majetkem. Investičním hitem se postupně stávají certifikáty.
  • Část investičních produktů pro bohatší si mohou koupit i menší investoři.
  • Měli by ale dobře zvážit, kdy má tato investice vzhledem k výši poplatků a rizikovosti produktu smysl.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru