Ve speciální přepravce, zamražený na teplotu hluboko pod nulou, dorazil před třemi týdny do Prahy vir zika. Mililitr obávaného viru, který se šíří Latinskou Amerikou a nejspíš způsobuje zakrnění mozku u novorozenců, si z britského depozitáře Public Health England objednali vědci z Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd.

A nyní na něm začínají testovat látky, které mohou v budoucnu sloužit jako základ léku proti nemoci vyvolané zikou. Čeští vědci se tak zapojují do celosvětového soutěžení o to, kdo účinné antivirotikum najde jako první.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.