I ve Štrasburku se protestovalo proti chystané velké reformě zákoníku práce, což je jeden z nejdůležitějších zákonů navrhovaných vládou Manuela Vallse. Tedy byl. Francie opět ukázala, že když je potřeba v ulicích zablokovat nějakou politiku vlády, nikdo na ni nemá. Přitom záměr novely je naprosto správný. Neflexibilní trh práce může za rekordní nezaměstnanost. Valls chtěl mimo jiné, aby si firmy mohly sjednávat se zaměstnanci přesčasy bez dohody s odbory. Záměr vlády podpořil třeba i nositel Nobelovy ceny za ekonomii Jean Tirole.

Vše marné. Ulice promluvila a na počátku týdne Valls vyhlásil zmírnění novely.

Práce bude stále patřit všem. A bude jí stále málo.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru