Ministerstvo financí připravuje zcela nový zákon o účetnictví, protože ten současný se pomalu vzdaluje mezinárodním standardům.

"Rozhodli jsme se modernizovat soustavu právních předpisů pro oblast účetnictví. Tyto práce si vyžádají spoustu konzultací s odbornou veřejností, kdy dojde ke zhodnocení vývoje v posledních téměř 15 letech a bude stanoven výhled na další, minimálně stejně dlouhé období do budoucnosti," řekl náměstek ministra financí pro řízení sekce Finanční řízení a audit Tomáš Vyhnánek.

Resort se chce zaměřit mimo jiné na ještě větší oddělení pravidel pro malé a velké účetní jednotky. Těch menších je v Česku ze všech podnikatelů téměř 97 procent. "Chtěli bychom jim umožnit, aby věnovaly svoji energii hlavně na podnikatelskou činnost, a ne ji utápěly v papírech," řekl Vyhnánek s tím, že podle něj stávající účetní legislativa nemá fatální nedostatky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru