Ruské letouny Su-25 odlétají ze základny Hmímím. Rusko tím plní svůj slib, že stáhne své vojáky ze Sýrie. Jaký to má důvod? Oficiálně jde o dokončení mise, kterou na údajnou žádost prezidenta Asada ruské letouny vykonávaly. Neoficiálně se hovoří o splnění politického úkolu: prezident Vladimir Putin chtěl předvést, že svět s ním musí naplno počítat a že žádná bezpečnostní krize nepůjde vyřešit bez Ruska. Nic proti politice, ale když kvůli lepší vyjednávací pozici na světovém kolbišti musí umírat lidé v nemocnicích, není to zrovna obdivuhodné. O obdiv ale nejde, jde o moc, a ta je tradičně bezohledná. Dobombardováno. Mise splněna!

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru