Duhová Grande Vita

Nedávno byl Gourmetguru náhodně zatažen do podniku, kam by asi za normálních okolností nešel. Ezoterická Grande Vita u Karlínského náměstí působí jako kancelář jogínského cvičitele šmrncnutá obchodem se zdravou výživou a taky trochu restaurací. V malém prostoru jsou jen dva kulaté stoly, k nimž usedáte společně s ostatními hosty. Na stěnách i nábytku se odrážejí barvy duhy, kterou zde "malují" sluneční paprsky přes skleněné koule zavěšené v okně. Jak jinak, když jsme ve "sluníčkovém podniku", že? Vaří se tu (nepřekvapivě) vegetariánsky, na výběr jsou přes poledne dvě hlavní jídla, polévka a několik moučníků. Číšníci − pochopitelně v režném oblečení − se podnikem vznáší s neustálým úsměvem. Mezi hosty převládají matky s dětmi, které si na superzdravém jídle evidentně zakládají. Aby nedošlo k omylu: Gourmetguru není odpůrcem stravy, jež může prospět jeho organismu, ale nemusí ji mít zrovna každý den. Tady vyzkoušel jáhlové knedlíky plněné rostlinným robi masem podávané s kyselým zelím, salátem a mišmašem z čočky, kapusty a další zeleniny. S pár špetkami soli navíc to byl solidní bezmasý oběd, ale žádná hitparáda. Tolerantní Gourmetguru ovšem ví, že každý podnik, který si najde své spokojené hosty, by měl mít právo na život.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.