Britského podnikatele Mika Lynche v Česku mnoho lidí nezná. Muž, kterého média označují za "ostrovního Billa Gatese", je prvním tamním miliardářem v oblasti IT. A navíc ho provází pověst problematického byznysmena.

Lynch přijíždí do Prahy, aby na čtvrteční konferenci britské ambasády českým firmám, jako je Seznam nebo Alza, poradil, jak získat ve Spojeném království obchodní partnery. A to i z pozice poradce premiéra Camerona pro oblast technologií.

"Jako Evropané bychom neměli prodávat naše rodinné stříbro Američanům," říká Lynch v rozhovoru pro HN a dobře ví, o čem mluví. Prodejem své softwarové firmy Autonomy americkému koncernu Hewlett-Packard sice se společníky v roce 2011 vydělal přes 11 miliard dolarů (275 miliard korun), o rok později ale přišla studená sprcha. Američané Lynche obvinili, že s finančním ředitelem před prodejem uměle nafoukli velikost své firmy.

...

Exkluzivní obsah Hospodářských novin
pouze pro předplatitele.
Kupte si předplatné webu již za 199 Kč na měsíc.
Aktuální zpravodajství · Kompletní obsah tištěného vydání deníku včetně magazínů a speciálních příloh · On-line archiv článků od roku 1995
Předplatit si
Máte již předplatné?