Skupina lidí oděná do pytlů na odpadky bere útokem pobočku banky a ochromuje její práci. Dav skandujících blokuje automobilovou dopravu na Tverské ulici pár set metrů od Kremlu. Nejde o akce ruské opozice, ty jsou rozháněny obvykle již na začátku. Proti těmto demonstrantům policie prakticky nezasahuje. Jsou to lidé, kteří si vzali hypotéky v zahraniční měně a nyní ji nemohou splácet kvůli hlubokému propadu kurzu rublu.

Není to nic nového, se stejnými problémy se v posledních letech museli vyrovnat obyvatelé v Polsku nebo Maďarsku. Tehdy věřitelé doplatili na prudký nárůst kurzu švýcarského franku a maďarský parlament nakonec přijal zvláštní zákon, který donutil místní banky přepočítat hypotéky podle starého kurzu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.