Magdalena Melzerová patří do generace takzvaných Husákových dětí, které měly v posledních letech velký problém umístit své děti do mateřské školy. Míst bylo málo. "Nakonec se mi to podařilo, ale každý musel chodit do jiné školky," popisuje Melzerová. Jiní rodiče ale nesehnali vůbec nic − a místo návratu do práce museli zůstat s dětmi dál doma.

Nevýhodné to je nejen pro ně, ale i pro stát. Za každé další dítě, které si hraje ve školce, zatímco rodiče pracují, získá státní rozpočet v průměru deset tisíc korun ročně. Spočítali to ekonomové z think-tanku IDEA při CERGE-EI.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Stát z jednoho dodatečného místa ve školce získá deset tisíc korun ročně, spočítali ekonomové z výzkumné organizace IDEA při CERGE-EI.
  • Dokázali tak, že se školky vyplatí nejen rodičům, ale i státu.
  • Pokud poslanci v pátek schválí novelu zákona, budou mít obce povinnost nově zajistit místa ve školkách pro čtyřleté a později i tříleté děti.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.