Zákaz kouření v restauracích je v Poslanecké sněmovně teprve ve stadiu návrhu, přesto již někteří provozovatelé uvažují, jak jej obejít. Nejčastěji se mluví o přeměně restaurací na "soukromé kluby". Mohou si však způsobit více škod než užitku.

Někteří lidé mají za to, že zákony jsou jen pro hlupáky. Chytří lidé si přece musí najít nějakou skulinu, kterou účel zákona "obejdou". Mnohdy svůj úmysl bezostyšně veřejně prezentují. Nelíbí se mi zákaz kouření v restauraci? Zruším si živnost a založím spolek. Hosté budou u vstupu formálně podepisovat přihlášku ke členství. Má to ale háček. Takový postup je nejen nemorální, ale přímo nezákonný.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru