Když se před rokem na fasádě brněnské haly Rondo objevil nápis DRFG Arena, zřejmě jen málokdo z kolemjdoucích tušil, co se za zkratkou skrývá. Stejně tak málo pro obyvatele Brna znamenalo jméno Davida Rusňáka, který nového sponzora hokejového stadionu vlastní.

V poslední době už je ale všechno jinak. Rusňákova investiční skupina během loňského roku oznamovala jednu stomilionovou investici za druhou − třeba do budovy v Praze-Chodově, v níž sídlí sportovní hypermarket Decathlon, nebo do telekomunikační společnosti Suntel.

Na podzim pak Rusňák způsobil veřejné pozdvižení, když s majitelem Komety Brno Liborem Zábranským představil projekt nové hokejové arény Za Lužánkami. A začátkem února zase v on-line deníku E15 popsal, jak chce do tří let vytvořit nového poskytovatele internetu s 200 tisíci zákazníků. Navíc je aktivním sponzorem − podporuje JazzFestBrno nebo známého cestovatele Jiřího Kolbabu.

Rusňák je najednou zkrátka všude. Paradoxní na tom je, že mimo lidi z lokální finanční branže vlastně nikdo moc neví, odkud se teprve sedmatřicetiletý byznysmen najednou vynořil a kde na to všechno vzal peníze.

To se ale dá snadno pochopit. Rusňákova podnikatelská hvězda vyletěla až v posledních několika letech, kdy majetek DRFG díky investicím do nemovitostí a telekomunikací postupně nabobtnal téměř na dvě a čtvrt miliardy korun. Z toho o něco více než 600 milionů je jeho vlastní kapitál. Přitom − jak sám rád podotýká − když před jedenácti lety s podnikáním začínal, neměl prakticky nic.

130 milionů

loni podle předběžného odhadu činil zisk DRFG před zdaněním a odpisy. Výnosy skupiny dosáhly 865 milionů korun.

500 lidí

v současnosti pracuje ve 27 firmách, jež DRFG vlastní. Obě čísla by ale podle Rusňáka měla během letošního roku dál růst.

Od dopravy k IT

"Neměl jsem dokonce ani vysokoškolský titul, který má mnoho mých kolegů. Po maturitě v roce 1997 jsem dostal z dalšího studia hrůzu, a tak jsem rovnou nastoupil do obchodního oddělení dopravní firmy Eurotrans Holding ve Zlíně," vypráví. Společnost ale brzy na to zkrachovala, a tak se mladý Rusňák přestěhoval do Brna, kde začal ze dne na den pracovat jako číšník. "Měl jsem tehdy v kapse jen dva tisíce korun, takže jsem potřeboval najít zaměstnání, kde mi zaplatí už po týdnu. Nakonec jsem u toho vydržel skoro čtyři roky, hrozně mě to bavilo," pokračuje podnikatel, který si nedávno kvůli zalíbení v gastronomii koupil vlastní ekofarmu i luxusní restauraci Konfit v brněnské ulici Veveří.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Investiční skupina DRFG zvýšila během pěti let svůj majetek na více než dvě miliardy korun.
  • Brněnský podnikatel David Rusňák plánuje mimo jiné vybudovat nového poskytovatele internetu a staví teplárnu.
  • Do povědomí veřejnosti se dostal i jako sponzor hokejové Komety Brno.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.