Profesor Libor Grubhoffer po čtyřech letech končí zhrzený ve funkci rektora Jihočeské univerzity. "Někteří kolegové mi vrazili nůž do zad. A když se nedokázali rozhodnout ani ve třech volbách, ať hledají dál už beze mě," vysvětlil, proč po třech pokusech vzdal obhajobu svého postu.

Čtvrteční čtvrtý pokus proběhl již bez něj. A konečně se podařilo nového rektora zvolit − stal se jím teolog Tomáš Machula, který byl stoupencem Grubhoffera. Univerzita, která má na osmi fakultách 11 tisíc studentů, ale zůstává dál rozpolcená. Machula získal nejtěsnější možnou většinu hlasů − a nyní chce rozhádané akademiky spojit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.