1. Vládněte, ale naslouchejte

Starší generace zástupců rodinných firem, kteří se zapojili do ankety HN, se vesměs shodla na autoritativním způsobu řízení. Třiaosmdesátiletý Vladimír Feix si podnikání s rodinou, kde rozhoduje více hlav, ani neumí představit. "Prosazuji pravidla, řád a disciplínu. Ve firmě stále tahám za nitky a držím si své právo veta," říká majitel Českého porcelánu v Dubí.

Obdobný přístup popisuje i Roman Blanář, majitel a zakladatel společnosti Blanář nábytek. "Rodiče mi v dětství vštěpovali, že nejstarší syn se musí umět postarat i o širší rodinu. Tím jsem byl neoficiálně pasován do role vůdce. Nezastírám, že máme ve firmě pracovní neshody, které mají mnohdy i velmi emotivní průběh. Když se nemůžeme dohodnout, využívám svého práva veta a ostatní to respektují," popisuje Blanář.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.