Společnost Sapeli je rodinnou firmou s téměř stoletou historií. Její příběh připomíná legendu o bájném ptáku fénixovi, který se znovu a znovu rodí z popela. Rodina Procházkových, která pokračuje v tradici svých předků od roku 1918, dokázala za tu dobu třikrát začít s podnikáním prakticky od nuly a dostat se na vrchol.

Ze začátku se firma zaměřovala na výrobu dřevěných obalů, ale postupně rozšířila svůj sortiment také na produkci dveří. Těsně před koncem druhé světové války byl podnik zničen při náletech. Procházkovi se ale nevzdali a vybudovali novou společnost, kterou však v roce 1948 znárodnili komunisté a majitele násilně vystěhovali.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.