Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli jste rychlejší než pštros? Tenhle pták běhá bez problémů šedesátikilometrovou rychlostí − bohužel tady je měření sil marné. Ale nevzdávejme to, chytřejší jsme určitě. Pštrosí mozek je totiž menší než oko tohoto ptáka. A ještě něco: hlavu do písku pštros podle biologů nestrká, takhle se obrazně chovají spíše někteří lidé. Třeba šéf rodinné firmy, který po osmdesátce vesele plánuje, jak povede svůj podnik za deset let. Budiž mu to přáno, jak se ale dočtete v hlavním tématu březnové přílohy Podnikání, vyřešit s předstihem otázku nástupnictví je pro budoucí prosperitu rodinného podniku klíčové. Stejně jako například přesné rozdělení firemních rolí, protože jinak je konflikt jen otázkou času.

Až si projdete rady, jak se v rodině při podnikání nerozhádat, můžete se vrátit k životu s pštrosy. Rozčílit tyto v dospělosti více než stokilové a více než dvoumetrové ptáky není těžké a je lepší držet se od nich dál, takže když jde mezi ně do ohrady majitel pštrosí farmy Lukáš Krejný, musí se mít na pozoru. Jeho zákazníci se ale bát nemusí, pštrosi k nim míří až po zpracování na jediných pštrosích jatkách v Česku. Někomu se to možná zdá kruté, ale jatka jsou to podobná třeba těm hovězím.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.