Je to nehostinný kraj, který však odpradávna fascinoval cestovatele, a to nejen kvůli své biblické proslulosti. Jenže cestovat dnes na Sinajský poloostrov, jenž je přirozenou spojnicí mezi Afrikou a Asií, je nebezpečné kvůli militantům z Islámského státu. Agentura Reuters s odvoláním na svoje zdroje uvádí, že snaha egyptské vlády zmobilizovat místní kmenové bojovníky pro střet s teroristy nedopadla úspěšně.

Místo několika set se jich přihlásilo jen 35. Příčinou je to, že vláda není moc ochotná kmeny vyzbrojovat. A teror islamistů zastrašuje místní lidi natolik, že nejsou ochotni na sebe upozorňovat. Snímek agentury Reuters zachycuje dnes vzácný zjev: turistu horolezce. Překonává horu oplývající sytými barvami.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru