Je to nehostinný kraj, který však odpradávna fascinoval cestovatele, a to nejen kvůli své biblické proslulosti. Jenže cestovat dnes na Sinajský poloostrov, jenž je přirozenou spojnicí mezi Afrikou a Asií, je nebezpečné kvůli militantům z Islámského státu. Agentura Reuters s odvoláním na svoje zdroje uvádí, že snaha egyptské vlády zmobilizovat místní kmenové bojovníky pro střet s teroristy nedopadla úspěšně.

Místo několika set se jich přihlásilo jen 35. Příčinou je to, že vláda není moc ochotná kmeny vyzbrojovat. A teror islamistů zastrašuje místní lidi natolik, že nejsou ochotni na sebe upozorňovat. Snímek agentury Reuters zachycuje dnes vzácný zjev: turistu horolezce. Překonává horu oplývající sytými barvami.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru