Pollertovi zanechali a stále zanechávají výraznou stopu nejen v kanoistice. Lukáše znají lidé kvůli zlaté olympijské medaili z tohoto sportu z Barcelony, ale také jako lékaře. Jeho strýc Jaroslav mimo jiné šéfoval českému svazu tohoto sportu a zároveň postavil řadu umělých kanálů s "divokou vodou" po celém světě. Nejznámější z nich je asi ten pro olympijské hry v Sydney v roce 2000. Na tradici navazuje i jeho syn Jaroslav Pollert mladší.

Za vytvoření modelu, na jehož základě byl postaven kanál pro vodní slalom na olympijské hry v brazilském Riu de Janeiru, dostal cenu Mezinárodního olympijského výboru za inovaci.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.