Kdo sledoval v úterý předsedu poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka, jak v zákulisí parlamentu emotivně promlouvá k poslanci ČSSD Janu Birkemu, ten by si mohl pomyslet, že situace mezi dvěma vládními stranami je skutečně napjatá.

"Samozřejmě by byl stát na tom lépe, kdyby byl řízený jako firma," zvyšoval Faltýnek hlas na koaličního kolegu v reakci na to, že ČSSD v úterý rozjela předvolební kampaň proti ANO s heslem "Stát není firma. Je to společenství lidí". A do toho Faltýnkův šéf Andrej Babiš na sněmovních chodbách prohlašoval, že neví, jestli má současná koalice ještě smysl.

V článku se dále dozvíte

  • ČSSD odstartovala kampaň proti svému největšímu konkurentovi v krajských volbách - hnutí ANO Andreje Babiše.
  • Na to, aby v pátek odhlasovala "Lex Babiš", tedy zákaz účasti firem politiků ve veřejných soutěžích, si ale zřejmě zatím netroufne.
  • Koaliční krize ale může přijít o pár týdnů později - až se bude hlasovat o možnosti zakázat ministrům vlastnit významný podíl ve firmách.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.