Je všední dopoledne a na bývalém vojenském letišti v Bochoři u Přerova je mrtvo. O lidské přítomnosti tady vypovídá jen trojce malých, helikoptérám podobných strojů, které ve výšce asi sta metrů krouží nad prázdnou ranvejí.

"To jsou naše vírníky. Zrovna na nich učíme létat nové zákazníky," ukazuje do vzduchu Pavel Březina. Jeho firma Nirvana Systems v opuštěném areálu sídlí od roku 2013, kdy odsud odešla armáda. Od té doby si na okraji letiště postupně opravila čtveřici budov, ve kterých má výrobnu a leteckou školu. Kromě vírníků, jež jsou pro Nirvanu spíše "bokovka", tady montují hlavně takzvané paramotory – paraglidy poháněné vrtulí. Na těch také Březina svou společnost vystavěl.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru