Počet členských států Evropské unie by podle Skotů žijících v Bruselu měl zůstat stejný, i když by Velká Británie v červnu hlasovala pro odchod z EU. "Druhý den po britském rozhodnutí by se konalo další referendum o nezávislosti Skotska a hned po něm by nezávislé Skotsko požádalo o členství v unii," tvrdí skotský evropský úředník a dodává, že téměř žádný Skot nechce unii opustit.

Možnost nového referenda připustila i první ministryně skotského parlamentu a populární šéfka Skotské národní strany Nicola Sturgeonová. Jak ale v pondělí uvedla, nepřála by si ho: "Samozřejmě chci, aby se Skotsko osamostatnilo. Nechci ale, aby se stalo nezávislým proto, že si Británie zvolí odchod z Evropské unie." Bude proto bojovat "celým svým srdcem" za to, aby si Velká Británie jako celek zvolila, že chce v unii zůstat. "Doufám, že ti, kteří bojují za setrvání v unii, budou slavit 23. června drtivé vítězství," uvedla Sturgeonová.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.