Místo červené bude zelená a anglický název vystřídá čeština. Jinak ale Pražané přechod od Opencard k Lítačce při běžném užívání skoro nepoznají, slibují autoři projektu.

"V současném pilotním provozu se Lítačka uživatelsky příliš od Opencard lišit nebude. Po jeho vyhodnocení ale plánujeme hlavně zvýšit uživatelský komfort," popsal šéf projektu Václav Strnad s tím, že by si lidé v budoucnu o kartu nemuseli žádat osobně na přepážce, ale on-line. Novou kartu teď dostanou na počkání a platit bude i na příměstských linkách.

Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) i autoři Lítačky opakují, že nahrávání předplaceného jízdného na plastovou kartičku je jen přechodným řešením. Podle Strnada by si Pražané už na jaře příštího roku mohli kupony nahrávat na platební kartu nebo do mobilu. I když je tedy nová plastová karta jen dočasným řešením, plánuje Praha, že ji bude vydávat v různých barevných provedeních podle přání cestujícího.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.