Skoro by se mohlo zdát, že práce v kanceláři je přežitek. Vše jde udělat na dálku, pracovat lze odkudkoli a komunikace i spolupráce funguje po internetu lépe než kdy dříve. Jakkoli je ale koncept práce na dálku jasnou cestou k úsporám nákladů na pronájem kancelářských prostor či cestování, jen těžko bychom našli větší firmu, která by se bez kanceláří zcela obešla.

Kreslení na poradě

Současná filozofie práce v kanceláři vychází z úvahy, že když už se zaměstnanec pracující nejčastěji u zákazníků, na cestách či z domu vypraví do firmy, je zpravidla účelem setkání s kolegy a řešení konkrétních projektů. Proto se do konceptu kancelářských prostor přidává stále více míst určených pro diskusi více lidí. Nezbytné technologické zázemí představuje, kromě připojení k firemní síti a internetu, například i tabule (flipchart) pro sepsání nápadů či kreslení schémat. Papírový flipchart jako pracovní pomůcka patří do minulosti. Do moderní kanceláře se hodí tzv. digitální flipchart (či interaktivní tabule) − zařízení schopné promítat obsah displeje počítače či tabletu s možností psaní a kreslení přímo do promítaného obrazu. Snadno lze přepínat mezi zobrazením dokumentů, prezentací, webových stránek nebo volné plochy na psaní. Veškeré poznámky či nákresy se automaticky uloží v digitální podobě a lze je sdílet mezi členy týmu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.