Na serverech finanční správy bylo včera odpoledne 190 tisíc kontrolních hlášení, která jí poprvé poslali firemní plátci DPH. Limit, dokdy měli přehledy svých lednových faktur dodat, vypršel v noci na pátek. Desítky tisíc podniků lhůtu ale nestihly − berní úředníci počítají s tím, že celkem by hlášení mělo dorazit na 300 tisíc. Protože nástroj, který má podle ministra financí Andreje Babiše pomoct bojovat s daňovými úniky, naběhl letos rovnou naostro a bez zkušebního období, daňová správa bude v počátku k opozdilcům benevolentní.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.