Vánoce v roce 2011 a dalších osm měsíců strávil Michal Hala ve vazbě kvůli obvinění z podvodu. Loni v létě však žalobkyně zrušila obvinění, že byl součástí pečlivě připraveného tunelu, který měl státu odčerpat stovky milionů. A kdyby ve středu dopoledne přišel Hala k soudu, dozvěděl by se, že je osvobozený i z držení dětské pornografie.

Šestatřicetiletý Michal Hala je bývalý druhý muž státního Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) − organizace, která v Česku rozděluje desítky miliard na stavbu a opravy nových cest a která byla v uplynulých letech soustavně v podezření, že vypisuje předražené zakázky. Lidé ze stavebního byznysu vzpomínají, že právě mladý manažer Hala byl tím, kdo fakticky rozhodoval, jak a za co se peníze utratí. Do vysoké manažerské funkce mu pomohlo členství v ČSSD.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.