Soud osvobodil bývalého manažera Ředitelství silnic a dálnic Michala Halu v kauze údajného držení dětské pornografie. Dobře tak. Případ byl od začátku pochybný a budil dojem, že se policie dotyčného pokouší dostat za každou cenu do tepláků, a zahladit tak ne úplně dobře odvedenou práci na korupční kauze, v níž Hala figuroval.

Ne, nebudeme tvrdit, že Michal Hala je vzorem křesťanských či jakýchkoliv jiných ctností. Byl to kariérista, který se uměl zorientovat za každé vlády, muž s opulentním životním stylem, který ne úplně odpovídal jeho oficiálním příjmům. Podezření, že stál v centru korupčních kšeftů, které připravily stát o stamiliony, bylo vážné a jeho advokáti se při zpochybňování důkazů určitě nenudili. Nicméně povedlo se jim dosáhnout zastavení naprosté většiny případů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru