Jak popisuje zrod cesty k exkluzivnímu pití, které dostalo jméno Hammer Head 1989, obchodní šéf společnosti Stock Jiří Imrýšek? "Rozhodlo se, že vláda nebude utrácet drahé devizy za nákup whisky v cizině. Že se stát pokusí vyrobit si whisky vlastní. Pro režim se tehdy whisky stala symbolem určitého statusu."

Aby se whisky mohla deklarovat jako skotská, a získala tak atraktivní přídomek, i když se dělá v Česku, Japonsku nebo třeba Řecku, musí se při výrobě splnit řada parametrů. "Rašelina na sušení sladu, z něhož se whisky vyrábí, musí být například dovezená přímo ze Skotska. Stát proto tehdy nakoupil a dovezl několik vagonů rašeliny přímo z oblasti Highlands," říká Imrýšek.

V článku se dále dozvíte

  • PSSST! Whisky spí, píše se na cedulce ve sklepích likérky Stock v Prádle nedaleko Plzně.
  • Whisky, která tam odpočívá, není jen tak ledajaká.
  • Je jí už 27 let a narodila se v Československu ještě na přání strany.
  • Seznamte se s první a poslední československou skotskou single malt whisky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.